fbpx
Перевізники України в контексті міжнародних негабаритних перевезень

Перевізники України в контексті міжнародних негабаритних перевезень

Інтеграція України в європейське і світове співтовариство вимагає застосування низки заходів, спрямованих на підвищення ефективності національної економічної системи, яка б за своїми основними показниками відповідала міжнародним стандартам.

Одним з таких дієвих заходів є пожвавлення торговельних відносин з країнами Європи та Азії, що безпосередньо пов’язано з ефективністю функціонування транспортного комплексу. Останнім часом істотно підвищився попит на міжнародні негабаритні перевезення, що обумовлено рядом переваг, таких як: доставка продукції “від дверей до дверей”, стислі терміни перевезення негабаритних вантажів та оптимальні обсяги транспортування.

У розвинених європейських країнах, таких як Австрія, Бельгія, Нідерланди, Фінляндія, Італія надходження, від операцій, пов’язаних з міжнародними вантажними автоперевезеннями, до державного бюджету становлять від 5 до 15 %.

Особливо в цьому контексті можна відзначити повчальний досвід Нідерландів, де розвинена транспортна інфраструктура дозволила зайняти чверть європейського ринку автоперевезень. Згідно зі статистикою міжнародних вантажних автоперевезень, перевізники України представлені на цьому ринку незначно, і за присутності великої кількості перевізників Росії, Білорусі та країн Прибалтики, які швидко оцінили його перспективу. До того ж слід враховувати посилення конкуренції з боку перевізників колишніх країн соцтабору, таких як Польща, Чехія, Угорщина, які вже стали асоційованими членами Євросоюзу і мають вигідне геополітичне розташування. Основна перевага цих країн – спрощений режим проходження митниць, що дозволяє економити час і оптимально використовувати автомобільний парк.