fbpx
НЕГАБАРИТНІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ – ЗДАЧА ВАНТАЖУ

Нерідко виникають ситуації, коли негабаритний вантаж благополучно перевезений і доставлений за призначенням, а зі здачею вантажу раптом виникають несподівані проблеми. Для попередження подібних непорозумінь між компанією-перевізником і вантажоодержувачем, розроблені спеціальні нормативні документи, регулюють видачу і переадресування вантажу.

Один з найважливіших етапів перевезення негабаритних вантажів, як показує практика, це момент видачі вантажу.

Вантажовідправник заздалегідь і зі стовідсотковою точністю повинен попередити вантажоодержувача про прибуття товару. У товарно-транспортній накладній обов’язково повинен бути позначений пункт призначення. Завчасне інформування одержувача про швидке прибуття гарантує йому можливість спокійно підготувати місце для вивантаження вантажу та під’їзні шляхи. Вантажоодержувач зобов’язується організувати своєчасний прийом товарів та їх вивантаження, в тому числі чистку контейнерів і кузова автомобіля від залишків прийнятих вантажів. За додаткову оплату послуг промивання й очищення спецтехніки мийка може здійснюватися перевізником. Вивіз негабаритних вантажів із залізничних станцій, з повітряних, морських або річкових портів проводиться централізовано, а прийом та видача вантажу одержувачам регулюється правилами, які діють на повітряній, залізничному і водному видах транспорту. Коли вантажі прибувають в справних машинах, в неушкоджених причепах або секціях, в цілісних цистернах і герметичних контейнерах з непошкодженими пломбами, то без будь-яких додаткових зважувань, рахунку та перевірки стану здійснюється видача вантажу.

При перевезенні великовагових вантажів особливу увагу приділяється заявленої масі.

Всі штрафи, пов’язані з перевищенням зазначеного параметра з вини вантажовідправника, оплачуються за його рахунок. Зробити відмова від прийняття доставленого вантажу досить складно. Це можливо тоді, коли пошкодження вантажу, що перевозиться настільки змінило його якість, що подальше його повне або часткове використання виявляється вже неможливим. У такому випадку (перевізники України несуть відповідальність за збереження і цілісність вантажу) складається акт про його псування, згідно з яким підприємство має погасити всі збитки. При міжнародних перевезеннях негабаритних вантажів буває, що за що не залежить від транспортного підприємства причини (наприклад, тривалий митне оформлення або зміна місця вивантаження), здати вантаж у пункті призначення неможливо. Тоді вантажоодержувач зобов’язаний оповістити перевізника про нове місце призначення. Перевізник може відмовитися від угоди, поставивши до відома вантажовідправника, якщо з об’єктивних причин немає можливості доставити вантаж до пункту призначення.

Вантаж повертається відправникові за його рахунок. Вантажовідправнику доведеться оплачувати простій та інші додаткові витрати.

Міжнародні негабаритні перевезення регулюються Конвенцією про договір міжнародного перевезення вантажів. На весь шлях прямування вантажів оформляються товарно-транспортні накладні зразка CMR. Крім цього, вони регламентуються національними законодавствами та міжнародними договорами. Компанія “Транс-Авто-Д” здійснює міжнародні негабаритні перевезення, маючи власний автопарк, відповідний міжнародним технічним стандартам, та ліцензію, видану в установленому законом порядку.