fbpx
Як і чим перевезти комбайн

Комбайни вимагають для свого транспортування спеціальних умов.

Найрізноманітніша сільськогосподарська техніка займає левову частку всіх негабаритних і надважких перевезень, які виконуються фахівцями компанії ТАД (Україна). Сільське господарство належить до основних переважаючих галузей в нашій країні, тому потреба в перевезеннях важкої техніки і обладнання завжди є.
Комбайни, як і будь-яке інше агропромислове устаткування, вимагає для свого транспортування спеціальних умов і ретельно підібраної техніки. Його основна «проблема» полягає в дуже великих габаритах, що обмежує можливості використання певних видів платформ або тралів.

В окремих випадках для транспортування комбайна доводиться не тільки знімати жатку, але і демонтувати колеса з кабіною. Безумовно, це вимагає певних трудовитрат і часу, проте іншої альтернативи просто немає. Переміщення готового до роботи комбайна по дорогах загального користування заборонені через велику вагу, великий габарит і малої швидкості. Крім того, жоден власник подібного обладнання не буде «переганяти» комбайн на іншу ділянку, яка може знаходитися в декількох десятках або навіть сотнях кілометрів.

По-перше, це дуже довго, а по-друге – нерентабельно. Знижується моторесурс обладнання, який так потрібен під час збирання врожаю. З цих причин єдиним варіантом для переміщення комбайна з точки А в точку В є використання спеціалізованих тралів.

Яким чином перевозять комбайни

Для перевезення великогабаритної техніки необхідно використовувати спеціалізовані засоби доставки. Найкраще для цих цілей підходять трали – особливого типу платформи з низькою рамою, які оснащені апарелями для самостійно заїзду та з’їзду комбайна.

Якщо самостійний заїзд неможливий, можна спробувати завантажити обладнання на платформу за допомогою лебідки або використовувати кран достатньої вантажопідйомності. Крани, зокрема, є основним варіантом навантаження-вивантаження, коли мова заходить про транспортування комбайнів залізничним транспортом на спеціальних платформах.

Транспортування комбайна можливе як з встановленою на ньому жаткою, так і без неї (жатка закріплюється окремо). Трал є напівпричепом, для нього необхідний автомобіль-тягач достатньої потужності. Зазвичай в цій якості виступають стандартні тягачі еврофури.

Що стосується вартості перевезення, то на сьогодні транспортування автомобільним тралом і залізничним транспортом знаходиться приблизно в одному ціновому діапазоні. Однак варто розуміти, що деякі моделі комбайнів просто не помістяться на залізничну платформу – в цьому випадку на автомобільних тралах можна задіяти розширювачі платформи.

Вибір маршруту

Будь-яке перевезення негабаритної техніки та обладнання пов’язана з певними складнощами і ризиками. Виконати транспортування самостійно практично неможливо, тож найліпше її довірити професіоналам, що володіють необхідним досвідом, навичками і кваліфікацією.

Крім того, мати в наявності власний тягач з тралом економічно недоцільно, адже перевезення комбайнів виконується періодично кілька разів протягом сезону. Вам доведеться шукати спеціальну стоянку для зберігання техніки, а також виконувати регулярне технічне обслуговування. Саме з цієї причини краще всього орендувати спеціальну техніку, яка буде використовуватися з необхідною ефективністю в необхідний період часу.

Що стосується маршрутів перевезення, то до них також пред’являються певні вимоги. Перш за все, траси маршрутів повинні бути складені та затверджені таким чином, щоб перевезти устаткування в мінімальні терміни, не завдаючи незручностей іншим учасникам дорожнього руху.

Слід уникати ділянок дороги з інтенсивним трафіком, постійними пробками, вибирати маршрути поза міською межею. Основними вимогами для ідеальної траси вважаються:

  • відсутність або мінімальна кількість крутих підйомів і спусків;
  • мінімум перехресть і ділянок з круговим рухом;
  • при наявності тунелів необхідно заздалегідь уточнити їх розміри і пропускну здатність;
  • вибір траси з міцним дорожнім покриттям;
  • наявність на шляху проходження мостів, інженерних комунікацій;
  • достатня кількість заправок і місць для тимчасового відпочинку при тривалих перевезеннях.

Перевага завжди віддається об’їзними дорогами і широким автострадах з декількома смугами руху в обидві сторони.

Переваги співпраці з професіоналами

Замовляючи транспортування комбайнів в компанії TAD, ви завжди будете впевнені в дотриманні зазначених термінів доставки. Вантаж буде доставлений в цілісності й схоронності в будь-яку точку країни, після чого зібраний і повністю підготовлений до роботи.

Ви рятуєтеся від головного болю у вигляді пошуку оптимальних маршрутів і варіантів доставки, вам не потрібно домовлятися зі службами супроводу і діставати необхідні дозволи на перевезення. Крім того, для такої роботи підійде не кожен водій: необхідно володіти величезним досвідом, щоб акуратно і швидко доставити вантаж вагою в кілька десятків тонн через всю країну.

Логістичний відділ компанії Транс-Авто-Д готовий запропонувати затребувані послуги транспортування як комбайнів, так і будь-який інший вид нестандартної техніки з використанням різноманітних тралів і сучасних фур.

Фахівці складуть оптимальний маршрут з урахуванням специфіки вантажу, відповівши на будь-які запитання і проконсультувавши при необхідності. Широкий вибір тралів різних конфігурацій дозволяє підібрати оптимальне рішення для кожного конкретного замовника і його вантажу.