Menu
EnglishРусскийУкраїнськаDeutschPolski

Для чого потрібно встановлювати тахограф?

Тахограф – прилад, що встановлюється на борту транспортного засобу з метою контролю часу роботи і відпочинку водія, швидкості пересування, пройденого шляху, контролю режиму роботи водія і безпеки руху ТЗ по дорогах. Як правило ці прилади встановлюють, на комерційний автотранспорт: автобуси, вантажні автомобілі, що займаються рейсовими перевезеннями, негабаритні перевезення між містами та країнами, а також автомобілі категорії М2, М3, N2 і N3.

Для чого ж ще потрібні тахографи на вантажні автомобілі?

По більшій мірі установка тахографа потрібна не для контролю за активністю водія з метою підловити його на зайвій годині відпочинку або зупинці на незапланований перекус. Така техніка встановлюється для того, щоб знизити число аварій на дорогах і смертей в ДТП. Однією з основних причин дорожньо-транспортних пригод є втома і недосипання водія. За допомогою тахографа відстежується час, який водій провів за кермом, а саме, скільки він спав. Як показує статистика, в Європі завдяки даним приладам вдалося знизити смертність на дорозі на 20-30 відсотків.

В Україні тахографи також застосовуються досить активно. Однак особливості клімату і якість доріг країни вимагали внесення деяких коректив у комплектацію приладу. Так, нижня межа робочої температури у тахографів знижена до мінус 40 градусів, також вони стали більш стійкими до вібрації.

Цікаво й те, що у тахографів, які використовуються в міжнародні перевезення негабаритних вантажів, встановлений наднаціональний інтерфейс. Це має на увазі використання не слів, а піктограм і графічних зображень, сигналів і команд, які зрозумілі водієві будь-якої національності. Немає необхідності знати мову країни, за якою ведеться перевезення.

Тахографи мають функцію ГЛОНАСС із високим ступенем захисту інформації (неможливістю використовувати дані для викрадення або пограбування). Це якісно підвищує рівень контролю за роботою водія і рухом транспортного засобу.